Amphenol Anytek OQ2154800300G
Part No.:
OQ2154800300G
Description:
TERM BLOCK HDR 21POS VERT 5.08MM
Shipping
OQ2154800300G Information
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Header Orientation:
Vertical
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Color:
Gray
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C