Amphenol Anytek OQ2071000300G
Part No.:
OQ2071000300G
Description:
TERM BLOCK HDR 20POS VERT 5MM
Shipping
OQ2071000300G Information
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Header Orientation:
Vertical
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Color:
Black
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C