Amphenol Anytek OQ16A5800000G
Part No.:
OQ16A5800000G
Description:
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 7.5MM
Shipping
OQ16A5800000G Information
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Color:
Gray
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C