Amphenol Anytek OQ1554510300G
Part No.:
OQ1554510300G
Description:
TERM BLOCK HDR 15POS 5.08MM
Shipping
OQ1554510300G Information
Number of Positions:
15
Positions Per Level:
15
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Header Orientation:
90°, Right Angle
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C