Amphenol Anytek OQ1553300000G
Part No.:
OQ1553300000G
Description:
TERM BLOCK HDR 15POS VERT 5.08MM
Shipping
OQ1553300000G Information
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (2 Side)
Number of Positions:
15
Positions Per Level:
15
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Header Orientation:
Vertical
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Color:
Orange
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C