Amphenol Anytek OQ14A5500000G
Part No.:
OQ14A5500000G
Description:
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 7.5MM
Shipping
OQ14A5500000G Information
Number of Positions:
14
Positions Per Level:
14
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Header Orientation:
Vertical
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C