Amphenol Anytek OQ1475000000G
Part No.:
OQ1475000000G
Description:
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 5MM
Shipping
OQ1475000000G Information
Number of Positions:
14
Positions Per Level:
14
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Header Orientation:
Vertical
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Color:
Black
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C