Amphenol Anytek OQ12A5510000G
Part No.:
OQ12A5510000G
Description:
TERM BLOCK HDR 12POS 90DEG 7.5MM
Shipping
OQ12A5510000G Information
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Color:
Green
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C