Amphenol Anytek OQ1275500000G
Part No.:
OQ1275500000G
Description:
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 5MM
Shipping
OQ1275500000G Information
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Color:
Green
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C