Amphenol Anytek OQ1170500000G
Part No.:
OQ1170500000G
Description:
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 5MM
Shipping
OQ1170500000G Information
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (2 Side)
Number of Positions:
11
Positions Per Level:
11
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Header Orientation:
Vertical
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C