Amphenol Anytek OQ10A0500000G
Part No.:
OQ10A0500000G
Description:
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 7.5MM
Shipping
OQ10A0500000G Information
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Header Orientation:
Vertical
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Color:
Green
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C