Amphenol Anytek NX0200300000G
Part No.:
NX0200300000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
NX- 5.0 -2P ORANGE ; TIN-PLATED
Shipping
NX0200300000G Information
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
NX
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
2
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:
45° (135°) Angle with Board
Current:
7 A
Voltage:
300 V