Amphenol Anytek NQ0301100000G
Part No.:
NQ0301100000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
NQ-2.5-3P NATURE COLOR ; SMT W
Shipping
NQ0301100000G Information
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
NQ
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
3
Pitch:
0.098" (2.50mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
5 A
Voltage:
300 V