Amphenol Anytek ND1570500000G
Part No.:
ND1570500000G
Description:
TERM BLOCK PLUG 15POS STR 5MM
Shipping
ND1570500000G Information
Number of Positions:
15
Positions Per Level:
15
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Current - UL:
8 A
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - AWG:
16-26 AWG
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C