Amphenol Anytek ND14A0500000G
Part No.:
ND14A0500000G
Description:
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 7.5MM
Shipping
ND14A0500000G Information
Number of Positions:
14
Positions Per Level:
14
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Current - UL:
10 A
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - AWG:
14-26 AWG
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C