Amphenol Anytek NC1971800000G
Part No.:
NC1971800000G
Description:
TERM BLOCK HDR 19POS VERT 5MM
Shipping
NC1971800000G Information
Number of Positions:
19
Positions Per Level:
19
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Header Orientation:
Vertical
Current - UL:
8 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C