Amphenol Anytek NC16A2810000G
Part No.:
NC16A2810000G
Description:
TERM BLOCK HDR 16POS 90DEG 7.5MM
Shipping
NC16A2810000G Information
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Header Orientation:
90°, Right Angle
Current - UL:
8 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C