Amphenol Anytek NC16A2800000G
Part No.:
NC16A2800000G
Description:
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 7.5MM
Shipping
NC16A2800000G Information
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Header Orientation:
Vertical
Current - UL:
8 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C