Amphenol Anytek NB15A0820000G
Part No.:
NB15A0820000G
Description:
TERM BLOCK PLUG 15POS STR 7.5MM
Shipping
NB15A0820000G Information
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Current - UL:
8 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C