Amphenol Anytek NB1470830000G
Part No.:
NB1470830000G
Description:
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 5MM
Shipping
NB1470830000G Information
Number of Positions:
14
Positions Per Level:
14
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Current - UL:
8 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C