Amphenol Anytek NB13A0810000G
Part No.:
NB13A0810000G
Description:
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 7.5MM
Shipping
NB13A0810000G Information
Number of Positions:
13
Positions Per Level:
13
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Current - UL:
8 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C