Amphenol Anytek NA0350810000G
Part No.:
NA0350810000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
TERM BLK 3POS TOP ENT 2.54MM PCB
Shipping
NA0350810000G Information
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
NA
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
3
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Mating Orientation:
Vertical with Board
Current:
3 A
Voltage:
150 V