N02L63W3AT25I.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | N02L63W3AT25I |
| Manufacturer | AMI Semiconductor Inc. |
| Series | - |
| Package/Case | 44-TSOP (0.400", 10.16mm Width) |
| Packaging | Tray |
| Product Status | Obsolete |
| Programmable | Not Verified |
| Memory Type | Volatile |
| Memory Format | SRAM |
| Technology | SRAM - Asynchronous |
| Memory Size | 2Mbit |
| Memory Organization | 128K x 16 |
| Memory Interface | Parallel |
| Clock Frequency | - |
| Write Cycle Time - Word, Page | 55ns |
| Access Time | 55 ns |
| Voltage - Supply | 2.3V ~ 3.6V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 44-TSOP II |
The following parts include "N02L63W3AT25I" in Silicon Labs N02L63W3AT25I.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.