Microchip Technology MXPLAD6.5KP13CAE3
Part No.:
MXPLAD6.5KP13CAE3
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC PLAD
Shipping
MXPLAD6.5KP13CAE3 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
302A
Power - Peak Pulse:
6500W (6.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)