Microchip Technology MXLUPTB48E3/TR
Part No.:
MXLUPTB48E3/TR
Description:
UNI-DIRECTIONAL TVS
Shipping
MXLUPTB48E3/TR Information
Series:
UPT
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
48V
Voltage - Breakdown (Min):
54V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
84.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.78A
Power - Peak Pulse:
150W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)