Microchip Technology MXLUPT48E3
Part No.:
MXLUPT48E3
Shipping
MXLUPT48E3 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
48V
Voltage - Breakdown (Min):
54V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
84.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.78A
Power - Peak Pulse:
1000W (1kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)