Microchip Technology MXLUPT33
Part No.:
MXLUPT33
Shipping
MXLUPT33 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
56.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.65A
Power - Peak Pulse:
1000W (1kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)