Microchip Technology MXLUPT24
Part No.:
MXLUPT24
Shipping
MXLUPT24 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
28.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
43.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.47A
Power - Peak Pulse:
1000W (1kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)