Microchip Technology MXLSMCJ15A/TR
Part No.:
MXLSMCJ15A/TR
Package:
DO-214AB, SMC
Description:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMCJ
Shipping
MXLSMCJ15A/TR Information
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
61.5A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)