Microchip Technology MXLSMCJ13A/TR
Part No.:
MXLSMCJ13A/TR
Package:
DO-214AB, SMC
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMCJ
Shipping
MXLSMCJ13A/TR Information
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
69.7A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)