Microchip Technology MXLSMCJ12AE3/TR
Part No.:
MXLSMCJ12AE3/TR
Package:
DO-214AB, SMC
Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMCJ
Shipping
MXLSMCJ12AE3/TR Information
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
75.3A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)