Microchip Technology MXLSMBJSAC36E3
Part No.:
MXLSMBJSAC36E3
Description:
TVS DIODE 36VWM 60VC SMBJ
Shipping
MXLSMBJSAC36E3 Information
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
36V
Voltage - Breakdown (Min):
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
60V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.6A
Power - Peak Pulse:
500W
Capacitance @ Frequency:
30pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)