Microchip Technology MXLSMBJSAC26E3
Part No.:
MXLSMBJSAC26E3
Description:
TVS DIODE 26VWM 42.3VC SMBJ
Shipping
MXLSMBJSAC26E3 Information
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
26V
Voltage - Breakdown (Min):
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
42.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
11.1A
Power - Peak Pulse:
500W
Capacitance @ Frequency:
30pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)