Microchip Technology MXLSMBJSAC15E3
Part No.:
MXLSMBJSAC15E3
Description:
TVS DIODE 15VWM 23.6VC SMBJ
Shipping
MXLSMBJSAC15E3 Information
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
23.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
20A
Power - Peak Pulse:
500W
Capacitance @ Frequency:
30pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)