Microchip Technology MXLSMBG33A/TR
Part No.:
MXLSMBG33A/TR
Package:
DO-215AA, SMB Gull Wing
Description:
TVS 33V 5% 600W UNI
Shipping
MXLSMBG33A/TR Information
Package/Case:
DO-215AA, SMB Gull Wing
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
11.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)