Microchip Technology MXLSMBG30A/TR
Part No.:
MXLSMBG30A/TR
Package:
DO-215AA, SMB Gull Wing
Description:
TVS 30V 5% 600W UNI
Shipping
MXLSMBG30A/TR Information
Package/Case:
DO-215AA, SMB Gull Wing
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
12.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)