Microchip Technology MXLPLAD7.5KP16CAE3
Part No.:
MXLPLAD7.5KP16CAE3
Shipping
MXLPLAD7.5KP16CAE3 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
16V
Voltage - Breakdown (Min):
17.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
288A
Power - Peak Pulse:
7500W (7.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)