Microsemi Corporation MXLPLAD6.5KP78CAE3
Part No.:
MXLPLAD6.5KP78CAE3
Description:
TVS DIODE 78VWM 126VC PLAD
Shipping
MXLPLAD6.5KP78CAE3 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
78V
Voltage - Breakdown (Min):
86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
51.5A
Power - Peak Pulse:
6500W (6.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)