Microchip Technology MXLPLAD6.5KP22AE3
Part No.:
MXLPLAD6.5KP22AE3
Manufacturer:
Microchip Technology
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC PLAD
Shipping
MXLPLAD6.5KP22AE3 Information
Manufacturer:
Microchip Technology
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V
Voltage - Breakdown (Min):
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
183A
Power - Peak Pulse:
6500W (6.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)