Microsemi Corporation MXLPLAD6.5KP110A
Part No.:
MXLPLAD6.5KP110A
Manufacturer:
Microsemi Corporation
Description:
TVS DIODE 110VWM 177VC PLAD
Shipping
MXLPLAD6.5KP110A Information
Manufacturer:
Microsemi Corporation
Product Status:
Obsolete
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
110V
Voltage - Breakdown (Min):
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
36.7A
Power - Peak Pulse:
6500W (6.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)