Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | MX0912B251Y,114 |
| Manufacturer | Ampleon USA Inc. |
| Series | - |
| Package/Case | SOT-439A |
| Packaging | Tray |
| Product Status | Obsolete |
| Transistor Type | NPN |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 20V |
| Frequency - Transition | 1.215GHz |
| Noise Figure (dB Typ @ f) | - |
| Gain | 7.4dB |
| Power - Max | 690W |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | - |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 15A |
| Operating Temperature | 200°C (TJ) |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Supplier Device Package | CDFM2 |
The following parts include "MX0912B251Y,114" in Silicon Labs MX0912B251Y,114.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.