Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | MX0912B251Y |
| Manufacturer | Rochester Electronics, LLC |
| Series | - |
| Package/Case | SOT-439A |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Obsolete |
| Transistor Type | NPN |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60V |
| Frequency - Transition | 1.215GHz |
| Noise Figure (dB Typ @ f) | - |
| Gain | 8dB |
| Power - Max | 690W |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | - |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 15A |
| Operating Temperature | - |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Supplier Device Package | CDFM2 |
The following parts include "MX0912B251Y" in Silicon Labs MX0912B251Y.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.