Altech Corporation MV152-10-V
Part No.:
MV152-10-V
Description:
PCB TERM BLK, 10.00MM, 1 POLE, F
Shipping
MV152-10-V Information
Positions Per Level:
2
Pitch:
0.394" (10.00mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
13.5 A
Voltage:
600 V