Samtec Inc. MTMS-105-52-T-S-200
Part No.:
MTMS-105-52-T-S-200
Description:
CONN HDR .050" 5POS
Shipping
MTMS-105-52-T-S-200 Information
Pitch - Mating:
0.050" (1.27mm)
Number of Positions:
5
Contact Length - Mating:
0.200" (5.08mm)
Contact Length - Post:
0.125" (3.18mm)
Overall Contact Length:
0.425" (10.80mm)
Insulation Height:
0.100" (2.54mm)