Samtec Inc. MTMM-105-09-T-S-330
Part No.:
MTMM-105-09-T-S-330
Description:
CONN HEADER VERT 5POS 2MM
Shipping
MTMM-105-09-T-S-330 Information
Pitch - Mating:
0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating:
0.330" (8.38mm)
Contact Length - Post:
0.146" (3.70mm)
Overall Contact Length:
0.535" (13.59mm)
Insulation Height:
0.059" (1.50mm)
Current Rating (Amps):
3A