Samtec Inc. MTMM-102-14-G-S-346
Part No.:
MTMM-102-14-G-S-346
Description:
CONN HDR 2.00 2POS
Shipping
MTMM-102-14-G-S-346 Information
Pitch - Mating:
0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating:
0.346" (8.79mm)
Contact Length - Post:
0.346" (8.79mm)
Overall Contact Length:
0.751" (19.08mm)
Insulation Height:
0.059" (1.50mm)
Current Rating (Amps):
3A