MT5B9SEN1K.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | MT5B9SEN1K |
| Manufacturer | Jorjin Technologies Inc. |
| Series | - |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Sensor Type | Radar |
| Sensing Range | - |
| Interface | UART, USB |
| Sensitivity | 60GHz |
| Voltage - Supply | 5V |
| Embedded | Yes |
| Contents | Board(s), Power Supply |
| Utilized IC / Part | IWR6843, MT5B9S-01 |
The following parts include "MT5B9SEN1K" in Silicon Labs MT5B9SEN1K.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.