Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | MT4S300U(TE85L,O,F |
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Series | - |
| Package/Case | SC-82A, SOT-343 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Transistor Type | NPN |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 4V |
| Frequency - Transition | 26.5GHz |
| Noise Figure (dB Typ @ f) | 0.55dB @ 2GHz |
| Gain | 16.9dB |
| Power - Max | 250mW |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 200 @ 10mA, 3V |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 50mA |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | USQ |
The following parts include "MT4S300U(TE85L,O,F" in Silicon Labs MT4S300U(TE85L,O,F.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.