Microchip Technology MSMLJ12CA/TR
Part No.:
MSMLJ12CA/TR
Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMLJ
Shipping
MSMLJ12CA/TR Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
150.6A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)