Microchip Technology MSMCJLCE26AE3
Part No.:
MSMCJLCE26AE3
Description:
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO214AB
Shipping
MSMCJLCE26AE3 Information
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
26V
Voltage - Breakdown (Min):
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
36A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:
100pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)